O Firmie

Firma CER-MOTOR została założona w 1980 roku przez Cezarego i Elżbietę Ruszkowskich. W latach 70-tych i 80-tych Cezary Ruszkowski był czynnym zawodnikiem rajdowym i wyścigowym. Jest wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach samochodowych. Sam przygotowywał silniki do wyczynu. Wiedza i doświadczenie zdobyte w sporcie samochodowym leżą u podstaw sukcesu firmy.

Nasze wieloletnie doświadczenie w sprzedaży jak i znajomości silników umożliwiają nam szybkie dostosowanie naszych produktów do potrzeb rynku. Ważnym elementem wyróżniającym naszą firmę jest szeroki asortyment oferowanych wyrobów. Jesteśmy bezpośrednim importerem. Zapewniamy Państwu najszerszą ofertę części silnikowych do aut zachodnich, japońskich , koreańskich , zarówno osobowych jak i dostawczych oraz ciężarowych.
W 2004 roku poszerzyliśmy nasz asortyment o części silnikowe do maszyn rolniczych i budowlanych. Jesteśmy dziś w stanie sprostać wszelkim wymaganiom klientów w zakresie doboru części silnikowych, pomagamy rozwiązać nawet bardzo skomplikowane problemy.
Cechą firmy jest ciągłe podnoszenie jakości naszych towarów jak i usług.
Efektem tych dążeń było wprowadzenie systemu zarządzania firmy wg norm

ISO 9001:2000 w roku 2006.

Wszyscy nasi dostawcy legitymują się certyfikatami jakości ISO. Większość z nich dostarcza części na pierwszy montaż. Nasza oferta to ponad 150.000 pozycji magazynowych.

Cezary i Elżbieta są absolwentami Politechniki Warszawskiej. Wszyscy pracownicy działu sprzedaży CER-Motor są wysoko kwalifikowanymi specjalistami w zakresie silników. Są do Państwa dyspozycji i służą pomocą w dobraniu odpowiednich części. Zapraszamy Państwa do współpracy.
Posiadamy 42 oddziały na terenie całego kraju, sprawny system dystrybucji pozwala w wielu miejscach w Polsce na realizację zamówienia w ciągu jednego dnia.
Udostępniamy katalog z możliwością zamówień on-line oraz realizację zamówień indywidualnych od naszych dostawców.

Firma CER Motor była od zawsze związana ze sportem. Początki sięgają lat 50–tych ubiegłego wieku. Ojciec Cezarego Ruszkowskiego startował wtedy w samochodzie BUGATTI 35. Potem startował w wyścigach i rajdach zawsze przygotowując samochody samemu zarówno sobie, jak i innym zawodnikom.

Cezary Ruszkowski rozpoczął starty w 1976 roku. Będąc 18-stoletnim uczniem szkoły średniej wystartował w swoich pierwszych zawodach w rajdzie “Zima 76”, jadąc pożyczonym 68-miokonnym Polskim Fiatem 1300.
Wygrał ten rajd w klasyfikacji generalnej, pozostawiając w polu 260 doświadczonych zawodników w dużo mocniejszych autach.

Pierwsze tytuły mistrzowskie zdobywał jeżdżąc Fiatem 126P w Wyścigowych Mistrzostwach Polski.

Pod koniec lat 70-tych ojciec i syn stworzyli team GAWRON RACING. Samochodami były formuły i bardzo szybki FIAT 128 3p.

W latach 80. startował już formułami jednomiejscowymi w formule Polonia. Zdobywając tytuł Mistrza Polski miał 23 lata.

Był reprezentantem Polski w Mistrzostwach Europy Wschodniej zwanych wówczas Pucharem Pokoju i Przyjaźni.
Począwszy od 2003 roku Cezary Ruszkowski startował w wyścigach samochodami formuły F3 Honda Mugen, BMW M3. Obecnie – Lotus Exige z silnikiem BMW 2,0.

Przygotowany przez nas silnik wolnossący generuje 311 KM przy 8745 obr/min.
Wszystkie samochody zawsze były przygotowywane w firmie Cezarego Ruszkowskiego.

To ponad 35-cioletnie doświadczenie przygotowywania silników do sportu leży u podstaw firmy CER MOTOR zajmującej się silnikami.

W 2015 roku podjęto decyzję o utworzeniu nowego działu CER MOTOR SPORT. Będziemy się zajmować kompleksowym zaopatrzeniem w części niezbędne do modyfikacji silników na różnym poziomie. Od imprez amatorskich do najwyższego wyczynu.